Márványföldből gyöngyvirágok

Kalotaszeg öröksége

Táncmulatságok, dallamok, a vidék kiemelkedő ikonjai, melyek mind meghatározói a Nádas-mente kultúrájának. Felvillanó képek, érzések, a cifra szoba illata, a gyöngyös ruhák sodrása, márvány lelkek tánca. A műsor során a magyar, román és cigány táncok színpadra állítása, a táncanyagok mély ismerete és hiteles előadása, valamint a kalotaszegi emberek történeteinek visszaadása, meséik megelevenedése a cél. 

Rendező- koreográfus: Sánta Gergő
Alkotótárs: Sánta-Bíró Anna

Tánckarvezetők: Kásler Magda és Kovács Szabolcs-Zoltán
Zenekarvezető: Moldován-Horváth István
Igazgató: Barabási Attila-Csaba

Tánckar:
Bartha Szabolcs-Árpad
Biró Nimród-Olivér
Biró Szabolcs-Barna
Boér Timea
Duka Szabolcs-Attila
Fall Szabolcs
Farkas Beáta
Ferencz Piroska-Erika
Füzesi Nándor-Albert
Gagyi Orsolya
György Károly
Kásler Magda
Kovács Szabolcs-Zoltán
Nagy Gabriella
Ötvös Orsolya-Tünde
Pithó Orsolya
Szántó Adél-Melinda
Szász Nóra-Violeta
Szász Róbert Attila
Szép Lóránd-Árpád
Török Attila
Török László
Török Réka-Ágota
Törzsök Zsuzsánna

Előadja

Maros Művészegyüttes

“Az együttes legfőbb ihletforrása a népdal és a néptánc. Ki tudná vajon e forrás titkos ereit – a térben és időben szerteágazó csermely-indázatát – fölmérni?”
Sütő András – (Új Élet, 1982 június)

1956 október 1-én alakult meg 134 taggal az Állami Székely Népi Együttes. A szinte 140 tagú, fegyelmezett előadói közösség a siker útján haladt egészen a művészi érettségig. Ezt a korszakot a triós forma (tánckar, zenekar, énekkar) jellemezte. Az évek során a marosvásárhelyi együttes elnevezése és művészi feladatköre egyaránt megváltozott és számos újabb előadás került bemutatásra. Az utolsó pár évben nemzetközi visszhangú folklór és táncszínházi előadásokat mutattunk be melyek meghódították úgy a belföldi, mint a külföldi közönséget.
A Maros Művészegyüttes célkitűzésének tekinti az autentikus folklór népszerűsítését, az ifjúság nemzeti öntudatának megerősítését, új táncos generációk nevelését.
Jelenleg a Maros Művészegyüttes legnagyobb létszámával és két tagozatával meghatározó helyet foglal el az erdélyi hivatásos néptáncegyüttesek sorában.